تبلیغات
مستر ژورنالیست - دیباچه جام‌جهانی؛ آشنایی با آلمان ۲۰۱۸

Image result for mannschaft 2018
بعد از شکست آلمان در نیمه‌نهایی یورو ۲۰۱۶ به فرانسه، بسیاری معتقد بودند دوران افول تیم یواخیم لو فرارسیده اما نسل طلایی آلمان همچنان به یکه‌تاز ادامه می‌دهد. بنظر می‌رسد آلمان امسال هم مدعی اول قهرمانی خواهد بود. آنها در دور انتخابی، بهترین عملکرد یک تیم اروپایی را در تاریخ به‌جای گذاشتند؛ هر ۱۰ بازی را بردند و با تفاضل گل +39  به روسیه رسیدند. آنها هرگز بعد از نیمه‌نهایی ۲۰۱۶، مسابقه‌ای را واگذار نکرده و دور انتخابی ۴۳ گل به ثمر رسانده؛ بیشتر از هر تیم دیگری در تاریخ فوتبال این قاره در مسابقات انتخابی. نکته جالب اینجاست که ۲۱ نفر در گل‌های به ثمر رسیده این تیم نقش داشتند و همین نشان می‌دهد تا چه حد آلمان ترکیب یکدستی را در زمین و روی نیمکت در اختیار دارد. ژرمن‌ها ۴ بار کاپ مسابقات را بالای سر برده‌اند و در این دوره مدافع عنوان قهرمانی به حساب می‌آیند. یک قهرمانی دیگر آنها را به برزیل دست‌نیافتنی می‌رساند و از همین حیث این جام به نوعی دوئل این دو کشور محسوب می‌شود.

سرمربی: یواخیم لو
او در حال حاضر پر سابقه ترین سرمربی بین تمام سرمربیان تیم های ملی اروپایی است. لو در جولای 2006 به عنوان سرمربی تیم ملی آلمان انتخاب شد و قرار است تا سال 2020 در این تیم بماند. مرد زیرک آلمانی در این مدت کارنامه درخشانی را از خود به جا گذاشته  و در سال ۲۰۱۴ موفق شد بعد از ۱۴ سال یک قهرمانی دیگر را به فوتبال کشورش هدیه کند. لو ترکیب فوق‌العاده‌ای در اختیار دارد و همین کارش را برای انتخاب یازده نفر نهایی سخت کرده. سیستم مورد علاقه مرد آلمانی ۱-۳-۲-۴ است. او علاقه زیادی دارد که تیم خودش ابتکار عمل را در بازی در دست داشته باشد، تیمش سریع از فاز دفاعی وارد فار هجومی شود و بعد از دست‌دادن توپ پرس سنگینی انجام دهد. آلمان با هدایت لو در جام کنفدراسیون‌های ۲۰۱۷ بدون داشتن بسیاری از ستاره‌هایش قهرمان شد و همین نشان از قدرت تیمی دارد که لو پرورش داده.

ستاره: تونی کروس
انتخاب یک ستاره از بین این همه ستاره که آلمان دارد، کار سختی‌ست. با این همه بسیاری از کارشناسان اعتقا دارند تونی کروس، هافبک رئال مادرید می‌تواند ستاره اصلی ژرمن‌ها باشد. او با سری بالا، نبض حملات تیمش را برعهده می‌گیرد و آهنگ هجومی آلمان را تنظیم می‌کند.