تبلیغات
مستر ژورنالیست - دیباچه جام‌جهانی؛ آشنایی با برزیل ۲۰۱۸

Image result for brazil 2018

برزیل بعد از شکست تلخ ۷ بر یک مقابل آلمان در جام‌جهانی ۲۰۱۴، حالا آماده است تا دوباره به قله فوتبال برگردد. آنها اولین کشوری بودند که حضور خود در جام‌جهانی را قطعی کردند. البته رسیدن‌شان به روسیه خیلی هم آسان نبود. بعد از گذشت  ۳ هفته از شروع مسابقات انتخابی، برزیل در رده ششم بود. فدراسیون فوتبال این کشور خیلی زود دست به کار شد، دونگا را اخراج کرد و هدایت تیم را دست تیته داد. بعد از آن بود که دوران باشکوه برزیل احیا شد. آنها ۱۰ پیروزی کسب کردند و با ۲ تساوی دیگر، زودتر از سایرین بلیط‌ مسکوی‌شان را رزرو کردند. برزیل پرافتخارترین تیم فوتبال جهان است. پنج بار در سال‌های ۱۹۵۸، ۱۹۶۲، ۱۹۷۰، ۱۹۹۴ و ۲۰۰۲ قهرمان جام‌جهانی شده و در همه دوره‌های جام حضور داشته. با این همه نزدیک به ۱۶ سال است که دست آنها از جام کوتاه مانده. مردمان سرزمین قهوه، امید بسیاری داشتند که در سال ۲۰۱۴ و در حالی که خودشان میزبان جام هستند، یک قهرمانی دیگر را تجربه کنند اما نتیجه آن جام شد بدترین شکست تاریخ برزیل. روسیه اما ماجرایی متفاوت برای آنها خواهد بود.


سرمربی: تیته

با اینکه بیشتر از ۲۰ بازی نیست که هدایت برزیل را برعهده گرفته، اما تغییر و تحولاتی که در تیم داده کاملا مشهود است. او  از روش ۱-۴-۱-۴ استفاده می‌کند. نیمار را در جناح چپ قرار می‌دهد و کاسمیرو را جلوی خط دفاعی. پائولینیو که این فصل از چین به بارسلونا آمد، بازیکن مورد علاقه تیته است و نقش مهمی در انتقال توپ از دفاع به حمله دارد. تیته گابریل ژسوس را در نوک حمله قرار می‌دهد. او به خوبی از دو دفاع کناری تیم یعنی مارسلو و دنی‌ آلوز تغذیه می‌شود.


ستاره: نیمار

بدون شک ستاره برزیل در جام ۲۰۱۸ نیمار خواهد بود. بازیکنی که در هفته های آخر لاشامپیونه برای پاریسن‌ژرمن به میدان نرفت تا حسابی خودش را برای روسیه آماده کند. نیمار سرعتی خیره کننده دارد و با بالارفتن سنش، رهبری تیم در درون زمین را هم برعهده خواهد گرفت. او یکی از شانس‌های آقای گلی مسابقات هم به حساب می‌آید.


نقطه ضعف: مارسلو

واقعیت این است که برزیل نسبتا نقطه ضعفی ندارد. اما کارشناسان معتقدند وجود بازیکنی مثل مارسلو می‌تواند در برزیل نگران‌کننده باشد. او همان‌اندازه که در خط حمله مثمرثمر است، فضای زیادی در جناح چب به رقبا می‌دهد.