تبلیغات
مستر ژورنالیست - رم از میان خرابه‌هایش برخواست
چهارشنبه بیست و دوم فروردین 1397

رم از میان خرابه‌هایش برخواست

از جمله مطالب دیدگاه (یادداشت‌ها) 

Image result for roma
اولین شکست فصل بارسلونا، عجیب‌ترین شکست سال‌های اخیرشان بود. آ.اس.رم که بازی رفت را در نیوکمپ ۴ بر یک باخته بود، بازی برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان را برد. با اختلاف ۳ گل. ۳ بر صفر. رم حالا شهر بی دفاع نیست. آنها جانانه مقابل حملات مسی و یارانش تاب آوردند و حالا جزیی از تاریخ هستند. جزیی از ۴ تیم نهایی بزرگ‌ترین جام باشگاهی جهان.
بامداد چهارشنبه، ورزشگاه المپیکو یکپارچه شور بود. شاید کمتر کسی فکر می‌کرد در آن ورزشگاه قدیمی معجزه رخ دهد. اما فوتبال یکبار دیگر جذابیتش را به رخ کشید. بارسلونایی که فصل پیش مهم‌ترین بازگشت سال‌های اخیر فوتبال را انجام داده بود و پاریسن‌ژرمن را در بازی برگشت ۶ بر یک حذف کرد، حالا خودش را اسیر همان اتفاق می‌دید. رمی‌ها به واقع گلادیاتورگونه با رقیب قدرتمندشان جدال کردند و شورانگیز به مرحله بعد صعود کردند.
دروسی و مانولاس در بازی رفت در همان دقایق ابتدایی به اشتباه دروازه خودی را باز کردند و کمتر از یک هفته بعد اشتباه‌شان را جبران کردند. انگار خدا برای آنها خواسته بود. دروسی و مانولاس زننده گل‌های دوم و سوم رم در بازی برگشت بودند تا به بهترین نحو اشتباه‌شان را از ذهن هواداران پاک کنند. ستاره بازی برای رم اما شاید ادین ژکو بود. ستاره بوسنیایی که هم گل اول را زد و هم زمینه‌ساز گل دوم شد. رم که حالا بعد از اتفاقات هفته گذشته برای لوگویش در ایران، صاحب حساب کاربری رسمی فارسی در توییتر هم شده، تیتر یک مطبوعات ورزشی ایران و جهان است. گاتزتا دلو اسپورت، روزنامه پرتیراژ ایتالیایی برای‌شان تیتر زده: «امپراطور». گزارشگر خوش‌ذوق انگلیسی هم پس از گل سوم‌شان گفت: «رم از میان خرابه‌هایش بر می‌خیزد.» زرشکی‌پوشان در سال‌هایی که اسطوره‌شان، فرانچسکو توتی را در زمین داشتند، هیچوقت به چنین موقعیت ممتازی نرسیدند اما حالا و در حالی که توتی را در کسوت مدیر ورزشی باشگاه‌شان می‌بینند، جزیی از ۴ تیم نهایی جام هستند. آیا این امپراطوری جدید تا پایان در جام می‌ماند؟